Лижний одяг для гірськолижного спорту

Чоловічий гірськолижний одяг Жіночий гірськолижний одяг 

 

Вибираємо правильно одяг для катання на лижах

Про це ми сьогодні і поговоримо, шановні друзі. Для тих, хто ще не пробував стати на лижі або сноуборд, людей, які, можливо, тільки в перший раз збираються провести свої зимові канікули в снігових заметах гір, - перша асоціація, яка приходить на розум, - лижний одяг - значить, - спортивний, основним критерієм якого є зручність. Дійсно, це головна характеристика, відповідна під обидві категорії. Але, на відміну від простого спортивного одягу, гірськолижний одяг - володіє набагато більшим переліком властивостей і якостей, без яких катання буде приносити дискомфорт.

Гірськолижний одяг

Думати, що в холодний гірський мікроклімат потрібно надіти на себе дублянку або пуховик, валянки і вушанку (утрирую)), - величезна помилка. Адже в такому вбранні можна, хіба що, сидіти, попивати гарячий глінтвейн і насолоджуватися красивими пейзажами вершин, максимум, - кататися на санках, але зовсім не на лижах.

Тому, якщо Ви дійсно хочете активно відпочити і отримати масу приємних вражень і емоцій, дана стаття буде для Вас цікавою і корисною.

Чому пуховик не підійде як одяг лижника?

Уявіть кілька хвилин бігу по холодному повітрю: Ваші руху скуті, пуховик гріє, рясне потовиділення, температура і вологість тіла піднімається, Ви зупиняєтеся і, незабаром починаєте промерзати. Тобто, рухатися - жарко, стояти - холодно. В такому темпі можна тільки захворіти, а не відпочити.

Переваги лижного і сноубордичного одягу

Почнемо з загальних для всіх категорій гірськолижної екіпіровки характеристик:

  •  водонепроникність
  • здатність "дихати" або вологовідведення
  • еластичність тканин
  • мала вага
  • функціональна база (кишені, кріплення, застібки)


Завдяки технологіям, за якими створюється лижний одяг (Soft-shell, Gore-Tex і т. д.), вироби:

 

 

 

мембранна тканина

  • не пропускають холод і вологу, коли падіння на сніг - звичайна справа
  • пропускають пар від тіла назовні - забезпечуючи оптимальний баланс тепла і сухості всередині
  • тягнуться в місцях натягу (коліна, лікті) - рухи максимально мобільні
  • не тиснуть зайвою вагою, на відміну від звичайного зимового одягу
  • дозволяють носити з собою всі необхідні речі (телефон, окуляри, скі-пас, медіа-пристрої)

 

Який гірськолижний одяг потрібно купити?

Вся лижна екіпіровка створюється за принципом тришаровості, де кожен шар виконує певні функції. Важливий момент: оптимальний комфорт буде досягнутий тільки в разі використання всіх трьох шарів. А тепер детальніше.

Перший шар - термобілизна. Одягається на голе тіло, повинна щільно облягати. Основні властивості - відведення вологи від тіла і збереження сухості. Бувають різні за складом види термобілизни, в залежності від призначення (синтетика - для активного руху, з добавками бавовни або вовни - для пасивного стану).

Термобілизна

Другий шар - флісові кофти і реглани. Це єдиний шар одягу, який створює тепло. Якщо Ви тільки вчитеся кататися, без нього не обійтися. Він також відмінно пропускає крізь себе надлишкову вологу назовні, при цьому не вбираючи її в себе. Фліс також ділитися на категорії по щільності - чим вище показник щільності, тим тепліше.

фліс

Третій шар - куртка і штани. Виконують захисну функцію від холоду, вітру і опадів. Завдяки використовуваним наповнювачам - вони легкі, а завдяки оснащенню безліччю кишень і застібок, - практичні і зручні. Додавання еластану в тканину дозволяє вільно присідати і здійснювати маневри. Таким чином, Ви можете падати, валятися в снігу, кататися під сильним вітром, - але при цьому будете відчувати себе комфортно і легко.

Куртки та штани гірськолижні

Гірськолижні шапки, рукавички, балаклави і шкарпетки

Дані вироби відносяться до аксесуарів, але їх роль не менш важлива.

Балаклави захищають від проникнення холодного повітря під шолом при швидкій їзді. А завдяки синтетичним волокнам - відмінно відводять піт назовні. І не варто боятися слова "синтетика", так як в її склад входять антибактеріальні і гіпоалергенні речовини.

гірськолижні рукавички

Лижні рукавички не пропускають вологу і, на відміну від звичайних, - повторюють анатомічну структуру кисті при стисненні палиць.

Шкарпетки, як і термобілизна мають різний склад, не дають шансу залишитися волозі і створити дискомфорт.

Де ж вибрати і купити лижний одяг?

Величезний вибір лижного одягу Вашій увазі пропонується на сторінках каталогу інтернет-магазину brooklet.com.ua. Маса забарвлень і фасонів, нові моделі від відомих світових брендів допоможуть Вам створити свій неповторний образ для зимового відпочинку. Проконсультуватися і купити лижний одяг на будь-який смак Ви можете у нас: напишіть або зателефонуйте. Ми Вас чекаємо!