Переглянути і вибрати засоби по догляду за мембранним одягом Ви можете, перейшовши за посиланням нижче.
У наш час все більше людей, які ведуть активний спосіб життя, а також спортсмени, - користуються одягом з мембранної тканини. Тому питання догляду за такими виробами стає все актуальніше з кожним днем. Для того, щоб підібрати відповідний миючий засіб, для початку, потрібно ознайомиться з поняттям і характеристиками мембранного одягу.
Принцип мембранного одягу
Вся принадність мембрани полягає в її властивостях, які забезпечують оптимальний мікроклімат у будь-яких погодних умовах і при самих різних фізичних навантаженнях. Перерахуємо їх:
- водостійкість - дозволяє виробу не промокати протягом тривалого часу
- вологовідведення або здатність "дихати" - забезпечує вільну прохідність пару, виділеного тілом під час руху і, таким чином, спітніти - немає шансу
- непродуваємість - відводячи пар від тіла назовні тканина не пропускає холодне повітря в зворотному напрямку
- легка вага - що важливо при навантаженнях
Погодьтеся, що такий набір характеристик додає цінності одягу і, відповідно, заслуговує правильного догляду.
Як прати лижний костюм - мембранну річ, - замислюються ті, хто вперше з'їздив на гірськолижний курорт і готує свою екіпіровку до наступного сезону. Перше: прання повинне бути ручним, а не машинним. Навіть при самих сприятливих режимах є можливість пошкодити мембрану, а значить - знищити її захисні функції. Друге: температура води повинна не перевищувати 30 градусів.
Не можна використовувати:
- пральні порошки
- кондиціонери
- агресивні миючі засоби
- хлоромісткі відбілювачі
Віджимати і викручувати лижний костюм не потрібно, просто добре прополоскати і повісити, давши можливість воді стекти.
Для прання речей з мембранної тканини існують спеціальні рідкі миючі засоби, які виправдовують свою ціну, але у цьому випадку, з метою економії, існує альтернативний варіант - прання в мильному розчині 72-% господарського мила.
Як часто можна прати лижний костюм?
Оскільки Ви використовуєте свою екіпіровку кілька тижнів на рік, то і прання буде відбуватися не часто, можливо, навіть раз на рік або раз на кілька років.
Якщо забруднення незначне, тоді не варто піддавати очищенню весь костюм. В такому випадку можна видалити бруд вологою мочалкою або серветкою.
Ось такі поради для Вас, шановні друзі!